No products in the cart.
| Brand | Samsung | |
| SIM |
|
|
| Model | Galaxy A23 LTE | |
| Release Date | March 2022 | |
| Dimensions (mm) | 165.4 x 76.9 x 8.4 mm | |
| Weight (g) | 195 g (6.88 oz) | |
| Battery Capacity (mAh) | Li-Po 5000 mAh | |
| Removable Battery | No |
| Screen Size (inches) | 6.6 inches |
| Touchscreen | PLS LCD, 90Hz |
| Resolution | 720 x 1600 pixels |
| Pixels Per Inch (PPI) | 1080 x 2408 pixels, 20:9 ratio (~400 ppi density) |
| Processor | Octa-core 4x2.4 GHz Kryo 265 Gold |
| RAM | 6GB RAM |
| Internal Storage | 128GB |
| Expandable Storage | Yes |
| Expandable Storage Type | microSDXC |
| Rear Camera | 50MP, f/1.8, (wide), PDAF, OIS |
| Front Camera | 8MP, f/2.2, (wide) |
| Operating System | Android 12, One UI 4.1 |
| Color |
|---|
Reviews
There are no reviews yet.