No products in the cart.
| Brand | Samsung |
| Model | SM-A037F |
| Release Date | August 2021 |
| Dimensions (mm) | 164.2 x 75.9 x 9.1 mm |
| Weight (g) | 196 g |
| Battery Capacity (mAh) | Li-Po 5000 mAh |
| Removable Battery | No |
| Screen Size (inches) | 6.5 inches |
| Touchscreen | Yes |
| Resolution | 720 x 1600 pixels |
| Pixels Per Inch (PPI) | 270 ppi density |
| Processor | Octa-core (4x2.35 GHz Cortex-) |
| RAM | 4GB RAM |
| Internal Storage | 64GB |
| Expandable Storage | Yes |
| Expandable Storage Type | microSDXC |
| Rear Camera | 13MP, f/2.2, (wide), AF |
| Front Camera | 5MP, f/2.2 |
| Operating System | Android 11 |
Reviews
There are no reviews yet.